МО вчителів філологів

ЗАСІДАННЯ  №1

Дата проведення 28 серпня 2023р.

Методичне коло. «Особливості викладання предметів мовно-літературної галузі в умовах компетентнісного підходу. Організаційно-методичний супровід упровадження НУШ»

1

Аналіз роботи методичної комісії за 2022-2023 н. р. та основні завдання на новий навчальний рік. Затвердження плану роботи на 2023-2024 н.р.

План роботи

2

Опрацювання нового Державного стандарту базової середньої освіти.

ЗДНВР,

члени МК

ДЗДНВР

4

Аналіз модельних та навчальних програм, підручників для 6 класу, форм організації освітнього процесу та інструментарію оцінювання.

5

Вивчення інструктивно – методичних рекомендацій щодо викладання предметів мовно-літературної галузі в 7-11 класах.

6

Про організацію профільного навчання з української мови і літератури в 10-11 класах.

ЗДНВР, ______________

7

Про календарно-тематичне планування з української мови і літератури, зарубіжної літератури в 5-11 класах.

Календарні плани

8

Про організацію інклюзивного навчання.

ЗДНВР, члени МК

Планування

9

Про дотримання єдиного орфографічного режиму, критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів.

Критерії оцінювання, методичні рекомендації

10

Про результати ЗНО / НМТ з української мови в 11 кл.

Рекомендації

11

Про організацію самоосвіти вчителів, затвердження науково-методичних проблем.

12

Про готовність кабінетів до нового навчального року.

13

Про особливості організації роботи з обдарованими учнями. Коригування бази даних.

Члени МК

База даних на обдарованих дітей

14

Вибори голови МК і секретаря.

Наказ

ЗАСІДАННЯ  №2

Дата проведення 25 жовтня 2023р.

Банк ідей. «Методичний інструментарій учителя для формування ключових і предметних компетентностей учнів»

1

Використання електронних освітніх ресурсів як засіб формування інформаційно-комунікаційної компетентності.

Вч.укр.мови та літ. _Мельник Н.В.

2

Специфіка опрацювання інформаційних, художніх та медійних текстів для формування ключових компетентностей

Вч.заруб.літ. _Казмірчук О.В

Доповідь

3

Інноваційні методи і прийоми навчання в умовах Нової української школи.

Обмін досвідом

4

Про підсумки проведення І (шкільного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та участь у ІІ (районному/міському) етапі.

5

Про проведення семестрових контрольних робіт з метою визначення рівня сформованості предметних компетентностей учнів.

ЗДНВР

Тексти КР

6

Звіт про проходження курсової перепідготовки.

Аналіз

ЗАСІДАННЯ  №3                                                         ___________________

Дата проведення

Методичні гостини. «Реалізація компетентнісно-інтегрованого навчання школярів як засіб формування цілісної наукової картини світу»

1

Шляхи реалізації інтегрованого навчання школярів для формування цілісного світогляду.

Вч. заруб.літ. _____________

2

Міжпредметна та внутрішньопредметна інтеграція на уроках Нової української школи.

Вч.укр.мови і літ. __________

Доповідь

3

Практика застосування методів і прийомів інтегрованого навчання.

Вч.укр.мови та літ. ________

Практикум

4

Про результати контрольних зрізів знань за І семестр 2023-2024 н.р. та систему роботи щодо усунення прогалин у знаннях учнів.

5

Про результати перевірки зошитів із  зарубіжної літератури: дотримання критеріїв оцінювання, єдиного орфографічного режиму.

6

Презентація досвіду роботи вчителів, які атестуються.

Портфоліо

ЗАСІДАННЯ  №4                                                         ___________________

Дата проведення

Методична майстерня. «Проєктна діяльність як засіб компетентнісного підходу до навчання»

1

Метод проєктів як інструмент формування життєвих компетентностей

Вч.укр.мови та літ. _______

Захист проєкту

2

Типи проєктів, що сприяють розвитку компетентностей учнів.

Вч.заруб.літ.______________

3

Практичне застосування проєктних методик на уроці.

Вч.укр.мови і літ. __________

Мінітренінг

4

Про підсумки роботи з обдарованими та здібними школярами.

Рейтинговий аналіз

5

Про підготовку та проведення ДПА в 9, 11 кл., ЗНО / НМТ в 11 кл.

Рекомендації

6

Про стан ведення зошитів з української мови та літератури в 5-11 кл.: дотримання орфографічного режиму, рівень виконання класних робіт та домашніх завдань.

Аналіз

ЗАСІДАННЯ  №5                                                         ___________________

Дата проведення

Панорама методичних досягнень. «Пʼять таємниць учительської майстерності: підсумки роботи МК за 2023-2024 н.р.»

1

Звіти вчителів про підсумки роботи за 2023-2024 н.р.

Самоаналіз роботи

2

Про стан виконання навчальних планів і програм.

3

Аналіз результатів адміністративних контрольних зрізів.

Заст.дир.з НВР

4

Про моніторингове дослідження навчальних досягнень учнів у 2023-2024 н.р.

Моніторинг