A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Дашівський ліцей Дашівської селищної ради

ЗВІТ ДИРЕКТОРА Дашівського ліцею Світлани РЕЗНІЧЕНКО ЗА 2022-2023 Н. Р.

 

ЗВІТ ДИРЕКТОРА Дашівського ліцею Світлани РЕЗНІЧЕНКО ЗА 2022-2023 Н. Р.    Презентація

ЗВІТ ДИРЕКТОРА

Дашівського ліцею

Світлани РЕЗНІЧЕНКО

ЗА 2022-2023 Н. Р.

 

 

 

Шановні колеги, батьки, учні!

 

У відповідності до функціональних обов’язків та на виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178, з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у школі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, представляю Вашій увазі звіт про свою діяльність у 2022-2023 навчальному році.

У своїй діяльності протягом звітного періоду я як директор Дашівського ліцею керувалася посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу навчального закладу: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Статутом ліцею та чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти.

Заклад освіти заснований на праві комунальної власності.

Засновником Закладу є Дашівська селищна рада. Органом управління Закладу є відділ освіти, культури, молоді та спорту Дашівської селищної ради.

Головною метою Закладу є забезпечення реалізації прав громадян на здобуття  початкової, базової та повної загальної  середньої освіти.

Головними завданнями Закладу є:

  • створення умов для здобуття початкової, базової та повної загальної  середньої освіти на рівні не нижчому від Державних стандартів;
  • виховання морально і фізично здорового покоління;
  • розвиток природних позитивних нахилів, здібностей та обдарованості, творчого мислення, потреб і вміння самовдосконалюватися;
  • формування громадянської позиції, власної гідності, готовності до трудової діяльності, відповідальності за свої дії;
  • виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв української нації, державної мови, національних цінностей;
  • виховання свідомого ставлення до свого здоров’я як найвищої соціальної цінності.

Заклад у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», іншими законодавчими актами Верховної Ради України, указами Президента України,    постановами Кабінету Міністрів України, наказами  Міністерства освіти і науки України, інших органів центральної виконавчої влади, рішеннями місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування, власним Статутом.

Робота педагогічного колективу в 2022-2023 н. р. була спрямована на реалізацію Стратегії розвитку закладу освіти. Основними стратегічними напрямками роботи ЗЗСО є:

1. Освітнє середовище. Система збереження та зміцнення здоров’я учня та вчителя. Якість організації освітнього процесу, вдосконалення інформаційного простору. Безпечна школа. Попередження булінгу.

2. Система оцінювання здобувачів освіти. Забезпечення виконання Державних стандартів – якість освіти. Задоволення освітніх потреб.

 3. Педагогічна діяльність. Методичне і кадрове забезпечення. Реалізація Концепції НУШ.

4. Управлінські процеси. Партнерство в освіті. Формування іміджу закладу освіти. Розбудова громадсько-активного освітнього закладу. Матеріально-технічне забезпечення.

 

 

РОЗДІЛ І. ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

Якість організації освітнього процесу, вдосконалення інформаційного простору

Освітній  процес у закладі освіти розпочався відповідно до структури навчального року  з 01 вересня 2022 року по 02 червня 2023 року. Навчальні заняття організовані відповідно до розкладу занять, затвердженого директором  освітнього закладу.

Організація навчання у 1-4 класах, 5-11 класах здійснювалась  за  освітніми програмами та типовими навчальними планами.

Режим роботи Дашівського ліцею був  п’ятиденним, але протягом навчального змінював форму (інституційна – очна; змішана з використанням технологій дистанційного навчання; навчання з використанням технологій дистанційного навчання (на період надзвичайних ситуацій та/або карантиних обмежень); індивідуальна (сімейна, педагогічний патронаж, екстернат)

Кількісний склад працівників закладу освіти становить 48  педагогічних працівників та 17 технічних.

Серед  48 учителів:

17  –  мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», що становить.

12 – «спеціаліст першої категорії»

3 – «спеціаліст другої категорії»

11 – «спеціаліст» -

9  – звання «старший учитель»;

1 – середня спеціальна освіта;

2  – неповна вища освіта.

У закладі освіти працюють всі вчителі за фахом.

Створено належні  умови для варіативності навчання і вжиті заходи щодо її впровадження у навчальний процес. Освітній процес у 2022/2023 навчальному році був організований з метою забезпечення оптимальних умов для фізичного, інтелектуального, психологічного і соціального розвитку особистості школярів, досягнення ними рівня, що відповідає потенційним можливостям, пізнавальним інтересам і здібностям учнів. Реалізація інваріантної та варіативної складових  навчального плану здійснювалась за  програмами, затвердженими Міністерством освіти і науки України. Варіативна частина робочого навчального плану в 2022/2023 н. р. була спланована враховуючи побажання учнів, запитів батьків, кадрове та навчально-методичне забезпечення. Години варіативної складової використані для поглибленого навчання з метою надання якісної освіти. Загальна кількість годин на варіативну складову становить 27 годин. Початкова школа забезпечує становлення особистості дитини, її інтелектуальний, соціальний, фізичний розвиток. Пріоритетом у початковій школі є розвиваючі функції. Саме тому, додаткові години у 1-4 класах були введені на вивчення математики та української мови, у старшій школі - підсилення вивчення предметів: історії, англійської мови та математики. А також вибірково-обов’язкові предмети:  10-а, 11-б класі І група – технології та інформатика, 10б,11а клас – інформатика та мистецтво.

Мережа класів

Адміністрацією  та педагогічним колективом закладу освіти проведено певну роботу щодо збереження й розвитку  шкільної  мережі. Проєктна потужність закладу освіти  – 540 учні.

У закладі навчається 516 учнів.

Кількість класів: 23 .

 

Структура контингенту

Навчальний рік

Поточний

Попередній

Кількість учнів

516

497

Загальна кількість класів:

23

24

 

Середня наповнюваність класів у 2022-2023 навчальному році становить 23 учні. Основними заходами зі збереження контингенту учнів у 2022/2023 навчальному році були:

  • організація обліку дітей та підлітків  на території обслуговування;
  • спільна робота з ЗДО;
  • контроль відвідування учнями навчальних занять;
  • організація навчання за інклюзивною формою;
  • функціонування гуртків;
  • індивідуальна робота з учнями та батьками;
  • надання закладом якісної освіти.

Аналіз руху учнів

Учнів на початок 2022/2023 н. р.

Вибуло

Прибуло

Учнів на кінець 2022/2023 н. р.

504

27

39

516

Аналіз причин руху учнів свідчить, що вибуття учнів зумовлені зміною місця мешкання родини або пов’язані з переїздами.

Основними напрямами роботи щодо забезпечення  соціальної підтримки дітей пільгових категорій є виявлення, облік і створення умов для їхнього навчання, виховання й розвитку.

Право громадян на доступну освіту реалізується шляхом запровадження різних форм навчання, однією з яких є навчання за інклюзивною формою. Протягом 2022/2023 навчального року у закладі освіти, відповідно до заяв батьків та висновку ІРЦ, було організовано інклюзивне навчання у 1-б класі – 1 учень, в 2-б – 2 учнів, 4б – 1 учениця, 6б – 1 учень. Організовано роботу з  чотирьма асистентами вчителів.  Вони пройшли курсову  перепідготовку. На початок навчального року  для учнів з особливими потребами  розроблено індивідуальну програму розвитку за участю батьків, класних керівників, психолога. ІПР протягом року переглядалася, доповнювалася відповідно до можливостей та розвитку дітей.   

Заклад розміщений за двома юридичними адресами вул. Центральна,22, вул.Горького,13. У закладі всього обладнано 24 навчальних кабінети та класних кімнат. До послуг учнів  спортивна зала, бібліотека, 2 комп’ютерних класи, комбінована майстерня,  2 їдальні, медичний кабінет, спортивні майданчики. Навчальні кабінети та деякі класні кімнати забезпечені комп’ютерами та мультимедійним обладнанням. Створена локальна мережа Internet. Класні кімнати для 1-4 класів, які навчаються за програмою Нової української школи, забезпечено комп’ютерами, телевізором, принтерами, ламінаторами та необхідним навчальним обладнанням. Усі наявні у закладі комп’ютери підключені до мережі (100 Мбіт/с), наявна мережа Wi-Fi.

Працює  автономні  котельня. Тепловий режим  під час опалювального сезону - в межах норми.

Стратегія розвитку закладу зумовлена якісним оновленням змісту освіти, що полягає в необхідності привести її у відповідність із світовими стандартами, потребами сучасного життя, запитами суспільства щодо надання якісних освітніх послуг.

В 2022-2023 н. р. шкільна освіта постала перед новими викликами: пандемія коронавірусу та війна. В таких умовах освітній процес адаптовано до найбільш безпечної форми навчання – змішаної, інституційної. В І семестрі заклад освіти працював в змішаному форматі з використанням  технологій дистанційного навчання, з 10 квітня 2023р. -очне навчання. Дистанційне навчання відбувалося з використанням платформ та інструментів  дистанційного навчання.  В своїй діяльності педагогічні працівники та учні закладу освіти використовували наступні освітні платформи та інструменти: Google Classroom, Classtime, Quizizz, «На урок», «Всеосвіта»,  «МійКлас», «Всеукраїнська школа онлайн».

Організація підвезення учнів

Відповідно до  ст. 56 Закону України «Про освіту», ст.36 Закону України «Про повну загальну середню освіту» та ст. 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» забезпечується організований підвіз 77 дітей із 8 населених пунктів, а також підвезення 4 педагогів двома шкільними автобусами. З метою практичної реалізації цього питання було:

- розроблено та затверджено графіки маршрутів шкільних автобусів на 2022/2023 навчальний рік;

- визначено кількість учнів, які проживають за селища складено списки, які затверджено директором закладу;

- призначено вихователів автобусів, які відповідали за безпеку життєдіяльності учнів під час перевезення;

- проведено з водіями та вихователями шкільних автобусів цільові інструктажі по правилам перевезення дітей;

- організовано щоденне медичне обстеження водіїв перед виїздом та перевірку технічного стану шкільних автобусів.

 

Організація харчування

Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального збалансованого харчування дітей протягом часу перебування у закладі. Організація харчування учнів закладу регламентується законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» (зі змінами та доповненнями, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України), іншими нормативними документами.

У закладі є  2 їдальні  на 80 посадкових місць.

Вартість харчування учнів пільгових категорій становить 31,00 грн (кошти місцевого бюджету), учнів 5-11 класів – 31,00 грн. (батьківські кошти).

Звільнення дітей пільгових категорії від сплати за харчування здійснюється відповідно до рішення виконавчого комітету Дашівської селищної ради від 26.01.2023 року №7 «Про встановлення вартості харчування дітей  в закладах освіти Дашівської селищної  ради в 2023 році». У закладі освіти охоплено гарячим харчуванням    236  осіб ( за батьківські кошти), 131 – пільгових категорій дітей.

У ліцею організоване 1-разове гаряче харчування учнів 2-11 класів. З метою покращення харчування дітей, сестрою медичною здійснювався контроль за якістю продуктів харчування, виконанням норм та технології приготування їжі у харчоблоці ліцею. Протягом року усі продукти харчування завозилися до харчоблоку надійними поставщиками СТ “Поділля” м. Гайсин ,  “Юдар-М” м. Вінниця та ТзОВ  “Радивилівмолоко”  с.Купець, які мають супровідні документи, що засвідчують їх якість. Також створено належні умови для зберігання усієї продукції, з наявним технологічним та холодильним обладнанням.

  За новими вимогами щодо організації  якісного харчування учнів заклад освіти вже працює з 01 січня 2022 року за оновленим  чотиритижневим сезонним меню. Дане меню було розроблене на основі Постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2021р. № 305 “ Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку” та погоджене органом  Держпродспоживслужби, за умови виконання всіх вимог та норм харчування. На підставі примірного чотиритижневого меню медичний працівник  кожного дня складає меню-розклад, в якому зазначається повна назва страви, її теоретичний вихід для кожної вікової групи, наявність алергенів. На кожну страву було складено та затверджено керівником закладу технологічну карту страви. Також забезпечено безкоштовне харчування для учнів пільгової категорії, якісне надання послуг у харчуванні дітей. Працівники харчоблоку дотримувались технології приготування їжі, термінів зберігання та реалізації продуктів, видавали їжу згідно графіка та нормами харчування на кожну дитину. Використовували знаряддя, інвентар, електроприлади лише за призначенням, забезпечували належний санітарний стан шкільної їдальні та ведення усієї відповідних записів у документації. Проводився огляд  сестрою медичною персоналу харчоблоку на наявність гнійничкових захворювань  та здійснювався нагляд за харчування учнів.

    З метою покращення харчування постійно проводиться анкетування не тільки серед дітей, але й серед батьків. Результати опитування дають можливість виявити та усунути ряд проблем під час організації якісного харчування здобувачів освіти  Дашівського ліцею.

Освітнє середовище вдосконалювалось відповідно Концепції НУШ.

Протягом навчального року виконувались основні завдання Стратегії щодо вдосконалення освітнього середовища:

- забезпечувалась відповідність освітнього середовища (внутрішніх туалетів, вентиляційного, питного режимів, режиму освітлення) Санітарному регламенту;

- вдосконалювалось медичне обслуговування учнів відповідно розробленого Положення;

- облаштовано медичний кабінет, забезпечено необхідний перелік медичних засобів;

- створено безпечний єдиний інформаційний простір відповідно Стратегії розвитку закладу освіти на 2022-2027 рр.;

- посилено роль шкільної бібліотеки як інформаційно-ресурсного центру, створено мотиваційний простір;

- виховну роботу організовувати відповідно програми «Цінності НУШ» в початковій школі та основні орієнтири виховання у 5-11 класах.

В закладі створюється мотивуючий до навчання простір. Облаштовуються ігрові куточки в класних кімнатах початкової школи. Виготовлено вказівники руху під час евакуації з приміщення та руху для дотримання дистанції  під час карантину.

 Заклад забезпечено миючими, дезінфікуючими засобами, безконтактним термометром. Частково замінено люмінесцентні лампи на енергозберігаючі. Облаштовано відповідно вимог Санітарного регламенту санітарні кімнати.

   Протягом  навчального року сестрою медичною Дашівського ліцею виконувалось медичне обслуговування здобувачів освіти відповідно до чинного законодавства. Даний навчальний заклад активно співпрацює з місцевим закладом охорони здоров’я, на базі якого щорічно діти та працівники проходять медичне обстеження. Відповідно до результатів медичного огляду, на підставі довідок лікувальної установи, сестра медична формує спеціальні медичні групи для занять фізичною культурою та проводить контроль за вчасним проходженням персоналом медичних оглядів. Медичне обслуговування закладу освіти передбачає надання невідкладної допомоги дітям та профілактиці захворювань. Здійснювалися заходи щодо дотримання  протиепідемічних заходів у закладі освіти, моніторинг температурного режиму у закладі.

         Сестра медична постійно проводить обов’язкові огляди, контроль за станом здоров’я, дотриманням санітарно-гігієнічних норм та правил, режимом та якістю харчування. При організації роботи для збереження здоровя учнів важливим аспектом в діяльності медичного працівника є сплановані заходи та пропаганда здорового способу життя ( бесіди, лекції з дітьми, батьками та працівниками). Не одноразово супроводжувала дітей на різних виїзних змаганнях, брала активну участь у місячнику цивільного захисту.

Система збереження та зміцнення здоров’я учня та вчителя

Робота освітнього  закладу із запобігання дитячому травматизму упродовж 2022/2023 навчального року здійснювалась відповідно  до законодавства.

У 2022/2023 навчальному році питання збереження життя і здоров’я учнів та запобігання випадкам дитячого травматизму розглядалося на засіданнях педагогічної ради, ради школи, інструктивно-методичних нарадах при директорові, засіданнях шкільних методичних об’єднань класних керівників, батьківських зборах тощо.

У навчальному закладі наявна система профілактичної роботи з цих питань, яка включає в себе комплекси занять за розділами, які учні вивчають на уроках з «Основ здоров’я» та на годинах спілкування. Упродовж навчального року проводились Дні безпеки, лекції, турніри та інші заходи з питань запобігання різних видів дитячого травматизму згідно з планами виховної роботи.  В навчальному закладі  оформлені стенди з попередження дитячого травматизму. У кожному навчальному корпусі розташований план евакуації на випадок пожежі або інших стихійних лих. Стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії під час освітнього процесу в закладі освіти у 2022/2023 навчальному році знаходився під щоденним контролем адміністрації закладу освіти.

У класних журналах 1-11-х класів були відведені окремі сторінки для бесід із правил дорожнього руху, правил протипожежної безпеки, з профілактики отруєння, правил безпеки при користуванні газом, правил безпеки з користування електроприладами, правил безпеки з вибухонебезпечними предметами, правил безпеки на воді та інші виховні заходи з попередження усіх видів дитячого травматизму.

Учителями проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності, що зафіксовано в окремих журналах на уроках фізичної культури, трудового навчання, фізики, хімії, інформатики, біології, під час прогулянок, екскурсій; бесіди з попередження усіх видів дитячого травматизму перед виходом на осінні, зимові та літні канікули.

У 2023/2024 навчальному році педагогічному колективу необхідно продовжити систематичну роз’яснювальну роботу з питань попередження дитячого травматизму та контроль за поведінкою учнів на перервах та під час екскурсій.

 

 

РОЗДІЛ ІІ. СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

Стратегічна ціль: СПРАВЕДЛИВЕ І ОБ’ЄКТИВНЕ ОЦІНЮВАННЯ

Прагнемо, щоб здобувачі освіти та їхні батьки вважали, що оцінювання результатів навчання учнів у закладі освіти є справедливим і об’єктивним. Педагогічні працівники в усній формі, на сайті закладу, на інформаційних стендах у навчальних кабінетах та інших приміщеннях закладу знайомили учасників освітнього процесу з критеріями оцінювання. Учні залучаються до спільного розроблення критеріїв оцінювання їхньої діяльності. Система оцінювання в закладі освіти ґрунтується на компетентнісному підході. Учителі  розробляють компетентнісні завдання для проведення оцінювання, застосовують формувальне оцінювання, що передбачає відстеження індивідуального поступу учня, практикують само та взаємооцінювання. Педагоги застосовують формувальне оцінювання: систематично відстежують та відображають розвиток, процеси навчання і результати навчання кожного учня, регулярно надають учням ефективний зворотний зв’язок щодо їхньої роботи. Результати незалежного оцінювання, зовнішніх та внутрішніх моніторингів корелюємо із результатами підсумкового семестрового та річного оцінювання.

Упровадження педагогіки партнерства, компетентнісного й інтегративного підходів в освітній процес передбачає активне включення дітей в організацію навчання. Компетентнісне навчання вимагає нових підходів до оцінювання. Орієнтирами для спостереження та оцінювання є вимоги до обов’язкових результатів навчання та компетентностей учнів.

Навчальні досягнення здобувачів у 1-2 класах підлягають вербальному, формувальному оцінюванню та 3-4 класах -  рівневому оцінюванню.

Основними видами оцінювання здобувачів освіти є вхідний контроль (проведено у вересні), поточне та підсумкове (тематичне, семестрове, річне). В цьому навчальному році в зв’язку з воєнним часом здобувачі освіти 4-х, 9-х та 11 класів були звільнені від проходження  ДПА.

У закладі освіти використовується поточний контроль шляхом виконання різних видів завдань, передбачених навчальною програмою, у тому числі для самостійної та індивідуальної роботи здобувачів освіти протягом семестру. Поточний контроль здійснюється під час проведення практичних та лабораторних занять, а також за результатами перевірки контрольних, самостійних робіт, індивідуальних завдань тощо.

Згідно з річним планом роботи  освітнього закладу  на 2022/2023 навчальний рік заступником директора з навчально-виховної роботи Легкою Світланою Борисівною було проведено аналіз досягнень учнів 1-4, 5-11-х класів за 2022/2023 навчальний рік.

У початкових класах навчається 175 учнів,  у 5-9 класах -  260 учні, у 10-11 класах – 81 учнів.

За підсумками аналізу навчальних досягнень 2022/2023 навчального року із 516 учнів 1- 11 класів:

-   175 учнів 1-4  класів  оцінені вербально, рівнево і оформлені свідоцтва досягнень;

-  480 учнів переведено на наступний рік навчання;

-  5 учні закінчили навчання за інклюзивною  формою;

- закінчили навчання за індивідуальною формою:

- 5 учнів педагогічний патронаж;

-10 учнів сімейна форма навчання;

- 12 учнів – екстернат.

- 18 учнів нагороджено Похвальними листами «За високі досягнення у навчанні»;

- не атестованих учнів немає.

Результати  річного  оцінювання  знань  здобувачів освіти освітнього закладу   наведено  в  таблиці:

 

Клас

Кількість учнів

Рівень навчальних досягнень

Початковий

Середній

Достатній

Високий

К-сть учнів

%

К-сть учнів

%

К-сть учнів

%

К-сть учнів

%

5-А

26

-

-

9

34

15

58

2

8

5-Б

25

-

-

11

44

11

44

3

12

6-А

26

1

4

14

53

9

35

2

8

6-Б

25

2

8

13

52

8

32

2

8

7-А

20

-

-

6

30

10

50

4

20

7-Б

23

-

-

16

70

5

21

2

9

7-В

20

4

20

11

55

5

25

-

-

8-А

24

-

-

16

67

8

33

-

-

8-Б

20

1

5

13

65

6

30

-

-

9-А

24

3

12

13

55

7

29

1

4

9-Б

24

2

8

16

66

5

22

1

4

10-А

17

-

-

11

65

6

35

-

-

10-Б

19

-

-

8

42

8

42

3

16

11- А

20

-

-

7

35

9

45

4

20

11-Б

16

-

-

10

63

5

31

1

6

Всього

329

13

4

174

54

115

35

25

7

 

Проаналізувавши стан успішності учнів окремо по класах, робимо висновок, що в кожному класі є резерв учнів, які б могли досягти свого основного рівня.

    З учнями, які мають бали початкового рівня за результатами річного оцінювання були проведені такі види роботи: індивідуальні бесіди з учнями та їх батьками, додаткові заняття з предметів, індивідуальні завдання. Розглядалось це питання на нараді при директорові й на засіданнях методичних об’єднань, з’ясовувались причини слабкої успішності учнів. Серед них були названі такі:

  • відсутня система роботи із слабо встигаючими учнями й учнями, які пропускають заняття через хворобу,
  • недостатній зв’язок учителів із батьками.

Стратегічна ціль: ЕФЕКТИВНИЙ ВНУТРІШНІЙ МОНІТОРИНГ

Здійснення внутрішнього моніторингу для дослідження стану і результатів навчання здобувачів освіти здійснюватиметься відповідно типового Положення про внутрішній моніторинг. Систематично (згідно графіків) проводяться моніторинги результатів навчання здобувачів освіти з усіх навчальних предметів (курсів) освітніх галузей згідно плану роботи освітнього закладу. За результатами моніторингів здійснюється  аналіз результатів навчання здобувачів освіти, визначаються чинники впливу на отриманий результат, приймаються рішення щодо їх коригування. Ефективність застосованих заходів регулярно оцінюється на всіх рівнях управління освітніми процесами.

Критерії оцінювання, система оцінювання навчальних досягнень вдосконалюються, впроваджується елементи  формувального оцінювання в 5-11 класах, враховується індивідуальний поступ учня,  здобувачі знань залучаються до розроблення критеріїв, самооцінювання та взаємооцінювання.

Стратегічна ціль: ВІДПОВІДАЛЬНЕ СТАВЛЕННЯ ДО НАВЧАННЯ

На  сучасному  етапі  розвитку  України,  коли  існує  пряма  загроза денаціоналізації,  втрати  державної  незалежності  та  потрапляння  у  сферу впливу  іншої  держави,  виникає  нагальна  необхідність  переосмислення зробленого  і  здійснення  системних  заходів,  спрямованих  на  посилення патріотичного виховання  молоді – формування нового українця, що діє на основі національних та європейських цінностей:

  • повага до національних символів (Герба, Прапора, Гімну України);
  • участь у громадсько-політичному житті країни;
  • повага до прав людини;
  • верховенство права;
  • толерантне  ставлення  до  цінностей  і  переконань  представників  іншої культури, а також до регіональних та національно-мовних особливостей;
  • рівність усіх перед законом;
  • готовність захищати суверенітет і територіальну цілісність України.

Тобто провідне місце у виховання сучасної молоді займає саме громадянська освіта та патріотичне виховання.

На виконання Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України (наказ МОНМСУ від 31.10.2011 № 1243), згідно з річним планом роботи закладу освіти педагогічний колектив у 2022/2023 навчальному році створював сприятливі умови поліпшення рівня виховного процесу, працював над впровадженням методичної теми: «Формування інноваційного освітнього середовища на основі педагогіки партнерства в умовах реалізації компетентного підходу та принципу дитиноцентризму».

Виховна робота з учнями була спрямована на «Формування патріотичних та громадянських якостей, морально-етичних принципів особистості в умовах НУШ ».

Здійснено за такими орієнтирами:

-  фізичне здоров’я дитини – здоров’я нації;

-  виховання та розвиток особистості дитини;

-  громадянське виховання;

- родинно-сімейне виховання;

- трудове виховання;

- художньо-естетичне виховання;

- морально-правове виховання;

- екологічне виховання;

- формування здорового способу життя;

- превентивне виховання.

Пріоритетними напрямками виховної роботи були національно-патріотичне виховання та духовний розвиток дитини.

Проблеми, над вирішенням яких працює педагогічний колектив закладу освіти:

  • формування здоров'язбережувальної компетентності учнів;
  • розвиток дієвого учнівського самоврядування;
  • впровадження кращого педагогічного досвіду;
  • використанням інноваційних технологій в організації виховного процесу;
  • стимулювання лідерства поряд із формуванням умінь колективної праці;
  • створення ситуації успіху;
  • реалізація проектів різних рівнів;
  • поліпшення матеріально-технічної бази для реалізації виховних завдань.

Для узагальнення різних видів контролю за станом виховної роботи використовуються такі форми: накази, індивідуальні бесіди, винесення відповідних питань на нараду при директорові, на засідання педагогічної ради, методичного об'єднання та наради класних керів­ників. Питання виховної діяльності заслуховувалися на засіданнях педагогічної ради.

Підвищення професійного, методичного рівня класних керівників здійснювалося через різні форми методичної роботи, зокрема в межах роботи кафедри класних керівників (керівник Мазур Катерина Олексіївна). Методичне об’єднання працює над проблемною темою «Формування компетентної особистості в умовах сучасної школи через вивчення системи духовно – моральних цінностей українського народу».

Робота методичного об’єднання включає в себе питання організації навчально-виховного процесу, практичні заняття, ознайомлення з нормативними документами, взаємовідвідування виховних заходів

Діяльність методоб’єднання класних керівників 1-11 класів була спрямована на реалізацію головної мети: створення шкільного соціально-культурного освітнього середовища, яке сприяє розвитку інтелектуальних здібностей, зміцненню фізичного та духовного здоров’я, формуванню навичок здорового способу життя у вихованців.

Класні керівники працювали за планами життєдіяльності класного колективу, змістовна наповнюваність яких відповідала віковим особливостям учнів і була спрямована на  виховання у них ціннісного ставлення до себе, родини, людей, до праці, до природи, до культури і мистецтва, ставлення до держави.

Здійснюється моніторингова діяльність за такими напрямами:

  • відвідування учнями закладу освіти;
  • участь учнів у загальношкільних заходах;
  • рівень вихованості учнів, які належать до «групи ризику»;
  • соціальний паспорт закладу освіти;
  • діяльність класних керівників;
  • стан здоров'я учнів за медичними картами;
  • рівень фізичної підготовки учнів;
  • реалізація заходів, спрямованих на збереження здоров'я школярів;
  • стан психічного здоров'я та розвитку можливостей кожної дитини;
  • виявлення учнями турботи про своє здоров'я;
  • ефективність організації виховних заходів;
  • реалізація заходів, спрямованих на формування системи цінностей.

Виховна діяльність проводилася за основними напрямками  у вихованні підростаючого покоління:

  - ціннісне ставлення до суспільства і держави

  -  ціннісне ставлення до праці

  - ціннісне ставлення до природи

  - ціннісне ставлення до мистецтва

  - ціннісне ставлення до людей

  - ціннісне ставлення до себе

Аналіз стану виховної роботи показав, що всі класні керівники планують виховну роботу з класом: обраний  напрям та виховна проблема, над якою  працюють протягом року; складені психолого-педагогічні характеристики класів; визначені завдання на навчальний рік. Складено графік проведення виховних годин, які проводилися у зручний для дітей та класних керівників час. Класні куточки оформлені відповідно до вимог.

Проводиться робота з попередження дитячого травматизму серед учнів. Проведено бесіди, інструктажі. Із метою активізації роботи з попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму та запобігання бездоглядності серед неповнолітніх, було проведено Всеукраїнські рейди: «Урок» та «Увага! Діти – на дорозі!», Тиждень безпеки дорожнього руху, Тиждень цивільного захисту.

         Протягом ІІ семестру 2022-2023 н.р. класними керівниками, вчителями-предметниками, педагогом-організатором проведена достатня виховна робота : виховні заходи, виставки малюнків, тематичні тижні, відзначення пам'ятних дат (відео- та фото-звіти розміщувалися на сайті  та сторінках в соціальних мережах ліцею). Учні ліцею залучались до активної участі в різноманітних шкільних та місцевих заходах, що сприяло  розвитку індивідуальних здібностей та особливостей учнів, розвитку їх талантів.

Особливу увагу вчителі-предметники, класні керівники та педагог-організатор цього року приділяли національному та громадянському вихованню, адже одним з педагогічних завдань є виховання громадянина та патріота України. Національно-патріотичне виховання підростаючого покоління завжди було одним з найважливіших завдань сучасної школи, адже дитинство і юність - благодатна пора для розвитку святого почуття любові до Батьківщини. Лише любов до своєї Вітчизни, осмислення своєї історії, прояв поваги до своєї історії може викликати в людині ті душевні якості, які і визначають його як особистість, як громадянина. Тому учні школи взяли участь у:

-в І (територіальному) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») де посіли перше місце ;

- в ІІ (обласному) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») де посіли друге місце;

- в обласному конкурсі-фестивалі «Ватра» в рамках Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») де посіли перше місце ;

- флешмобах  до Дня Соборності України «Ланцюг єдності» та «Розгорнімо Прапор України»;

- флешмобі  «Долоньки єдності» з нагоди Дня єднання

-тихій акції «Ангели пам’яті» до Дня Пам’яті Героїв Небесної Сотні;

- фотоконкурсі «Україна – це ми»;

- флешмобі до Дня Вишиванки («Я люблю Україну»);

-  в обласному конкурсі волонтерських проєктів «Благородні серця» де отримали ІІ місце;

- IX обласному конкурсі медіа «Усе моє, що зветься Україна

В ліцеї проведено ряд благодійних акцій спрямованих на підтримку ЗСУ:

  • «Поділись теплом з солдатом»;
  • «Лист для захисника»;
  • «Намалюй малюнок солдату»;
  • «Валентинка для захисника»;
  • Благодійний ярмарок «Домашні смаколики»,  зібрані кошти під час якого переведено випускникам нашої школи, які нині знаходяться в лавах ЗСУ на придбання тепловізорів;

В ліцеї працює мовний клуб «Розмовляємо солов’їною», засідання якого проходять в форматі «Солов’їне шоу», де учні та вчителі в ігровій формі за допомогою пізнавальних конкурсів мають можливість удоскалювати свої знання з української мови. Також працює «Літературна кав’ярня», де учні та вчителі закладу під час чаювання ознайомлюються з історичними фактами та творами відомих українських поетів та письменників.

    Морально-естетичне виховання, яке становить невід'ємну частину загальної культури людини, формується, передусім, в структурі загальношкільної освіти і виховання. Морально-естетичне виховання збагачує внутрішній світ людини, формує добре, уважне і шанобливе ставлення до оточуючих його людей і до суспільства в цілому, допомагає оцінювати вчинки з моральної точки зору.  В ліцеї було проведено свято Стрітення, під час якого учні початкової ланки ознайомилися з цим святом, а також показали обряд зустрічі зими з весною, співали веснянки і пригощалися традиційним хлібом «жайворонками». В День комплімету, що відбувся 1 березня, жоден вчитель чи учень ліцею не залишився без добрих слів. «Маму потрібно не просто любити, маму потрібно ще й берегти!» під таким гаслом пройшов березневий флешмоб від учнів початкової ланки, а старшокласники провели «Свято мами» для найрідніших в травні. Традиційними в березні є «Шевченківські дні» з читанням поезій великого Кобзаря. Також в березні проведено тематичний тиждень «Прекасний світ мистецтва» .

В свою чергу класні керівники та психологічна служба школи провели тематичні години спілкування, акції, круглі столи, тренінги: «Толерантність – норма спілкування»,«Поважаємо думку інших», «Культура інших народів», «Всі ми різні – але всі ми люди», «Толерантність – основна риса вихованої людини», «Хай добрим буде розум ваш, а серце — мудрим буде».

        Екологічне виховання покликане забезпечити молоде покоління науковими знаннями про взаємозв’язок природи і суспільства. Учнями та працівниками ліцею реалазовано проєкт «Шкільне подвір’я- символ затишку, радості та теплоти», випускниками на території ліцею висаджено «Алею випускників», учнівське самоврядуваня ліцею активно долучилися до озеленення селища.

    Вагоме місце в системі виховної роботи Дашівського ліцею займає художньо-естетичне виховання. Вихованню естетичних ідеалів, любові до природи, навколишнього світу сприяють конкурси, концерти виставки малюнків та поробок які постійно проводяться у ліцеї. Учні взяли активну участь в конкурсі малюнків «Охорона праці очима дітей». Учень 7-А класу Яцків Іван з своїм малюнком «Вільна» прийняв участь у Всеукраїнському творчому марафоні «Рік незламності».  В конкурсі «Проліски надії» вокальний ансамбль учнів та вчителів «Мрія» отримав ІІ місце в І етапі конкурсу.

 В територіальному етапі конкурсі читців та вокалістів «Зіркова мрія» учні ліцею отримали такі нагороди:

В номінації «Художнє читання» дипломи І ступеню отримали:

  • Костюк Марія, учениця 11-А класу;
  • Змієвець Діана, учениця 11-Б класу;
  • Врещ Злата учениця 1-А класу.

 

Дипломи ІІ ступеню отримали:

  • Хворостян Алла, учениця 10-А класу;
  • Русецька Ірина, учениця 1-А класу.

 

Дипломи ІІІ ступеню отримали:

  • Бачило Анастасія, ученця 7-А класу;
  • Синчук Дар’я, учениця 10-Б класу.

Учениця 11-А класу Марія Костюк отримала диплом ІІІ ступеню в номінації «Художнє читання» в обласному етапі конкурсу.

В номінації «Вокал» дипломи І ступеню отримала Поліщук Єлизавета, учениця 5-А класу, дипломи ІІ ступеню отримали Футор Анастасія,учениця 6-Б класу та  Мартинюк Олена, учениця 11-А класу.

Лідери учнівського самоврядування є активними учасниками усіх загальношкільних заходів. Проведені заходи спрямовані на реалізацію поставленої проблеми: «Згуртування лідерів учнівського колективу  шляхом формування комунікативних навичок». Основною метою є залучення дітей і підлітків до корисних і добрих справ, захисту їх прав і інтересів, розвитку здібностей, організації відпочинку. Однією з таких справ є успішна реалізація проєкту «Підвішений продукт» від лідерів учнівського самоврядування, за який отримано ІІ місце в обласному конкурсі волонтерських проєктів «Благородні серця». Учнівське самоврядування в школі намагається збільшувати число добрих справ і поставлених цілей, які виконуються без сторонньої  допомоги. Учні бажають охопити якомога більше різноманітних шкільних процесів.

        Протягом навчального року спільними зусиллями педагогічного та учнівського колективів організовувались та проводились шкільні заходи, щодо розвитку соціалізації, комунікації, виховання та навчання учнів: спортивні змагання, різноманітні концертні та художні заходи, залучення до гурткової роботи.

        Важливими умовами плідної діяльності учнівського самоврядування є розуміння учнями й активом завдань, змісту і суті самоврядування, вміння самостійно планувати, організовувати і координувати роботу різних ланок самоврядування.

        Класні керівники вміло використовують і такий важливий орган учнівського самоврядування, як збори колективу класу. Раціональна їх організація - могутній чинник зміцнення учнівського колективу і важливий засіб виховання в учнів високих моральних якостей: почуття честі й обов'язку, сміливості та мужності, принциповості й відповідальності за свої вчинки, вміння самостійно аналізувати питання, підпорядковувати особисті інтереси суспільним, сказати правду у вічі та вислухати справедливу критику товариша.

        Самоврядування в умовах демократизації і гуманізації нашого суспільства – це величезна сила, спрямована на розвиток самостійності, ініціативи і взаємодопомоги, формування почуття господаря, який за все відповідальний.

        Яскравим і надзвичайно дієвим засобом соціалізації та адаптації учнів у навчальному закладі є інформаційне забезпечення навчально-виховного процесу, що здійснюється через шкільний сайт, різні ЗМІ. Робота учнівського самоврядування була ефективною. Міністерства працювали на належному рівні  та брали активну участь в організації виховної роботи в ліцеї.

        На базі ліцею працює 30 гуртків, усі на безкоштовній основі. Гуртківці беруть активну участь у громадському житті ліцею та ТГ . Є учасниками і переможцями конкурсів, фестивалів, змагань різних рангів.

        Активну участь в організації громадянського, національного, патріотичного виховання учнів беруть батьки. Просвітницька робота з батьками проводиться на батьківських зборах та індивідуально.

        Педагогічний колектив ліцею та батьківська громадськість будують свої стосунки протягом навчального року відповідно до положення «Про батьківський комітет». Допомагають батьківські комітети й у створені матеріально-технічної бази ліцею і класних кімнат. Разом з учнями ремонтують обладнання в навчальних кабінетах, виготовляють різноманітні прилади і наочність. Два рази на рік проводяться загальношкільні батьківські збори.

        Проте, у виховній роботі ліцею є певні недоліки. Не всі заплановані  виховні заходи були проведені або організовані на належному рівні з певних об’єктивних причин. Отже, можна зазначити, що виховна діяльність у ліцеї проводиться на належному рівні, але поряд з позитивними моментами ще має деякі недоліки, над якими потрібно спільно працювати і вчителям, і учням, і батькам.

 

Важливим аргументом самоорганізації дитини є учнівське самоврядування, яке направляє до пошуку шляхів, оцінок, позицій життєвої активності. Виходячи з таких позицій, у ліцеї створено демократичну модель учнівського самоврядування. Його діяльність здійснюється за чітко складеними планами, засідань учнівської ради та кожного міністерства та комісій згідно графіка двічі на тиждень. Роботу учнівського самоврядування координує педагог-організатор Малютіна Інна Олександрівна.

Діяльність учнівського самоврядування в 2022-2023 н. р. була спрямована на виконання основних завдань сучасної освіти, що зумовлені пріоритетними напрямами реформування школи, визначеними Державною національною програмою «Освіта («Україна ХХІ століття»), Концепцією національно-патріотичного виховання учнівської молоді, Концепцією розвитку загальної середньої освіти, програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів».

Пріоритетними напрямками діяльності учнівського парламенту були: використання потенціалу краєзнавчої роботи щодо патріотичного виховання учнів закладу освіти; виховання в учнів громадянських якостей; профілактика й попередження шкідливих звичок та правопорушень серед учнів; формування соціальної компетентності (відповідальної, вольової поведінки; значення особистості (у шкільному та громадському житті); підвищення ефективності профорієнтаційної роботи через інтеграцію діяльності всіх ланок: навчальної, позакласної та позашкільної роботи, співпраці з батьківським комітетом, міським центром зайнятості, дитячими та громадськими організаціями, підприємствами області; вдосконалення методів роботи з активами класів та надання методичної допомоги, передача досвіду організаторської роботи; формування системи життєвих цінностей, створення умов для ефективного формування моральної культури учнів; використання засобів ІКТ.

Представники учнівського самоврядування були активними учасниками всіх загальношкільних заходів. Члени учнівського самоврядування працювали згідно Статуту, виконували свої обов’язки відповідно до приналежності до тої чи іншої комісії чи міністерства.

Проведена соціальна паспортизація класів, закладу освіти. Складені і опрацьовані списки дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей, які знаходяться під опікою та позбавлені батьківського піклування, дітей з багатодітних сімей, із малозабезпечених сімей, із неповних сімей, дітей учасників АТО. Складені списки дітей, яким надається безкоштовне харчування за кошти громади: учні 1-4-х класів, діти-сироти, під опікою, діти-інваліди, діти з багатодітних сімей, діти з малозабезпечених сімей (за наявності відповідних довідок), діти учасників АТО.

Для вивчення професійних нахилів і можливостей проведено тестування учнів 7-х, 9-х класів з метою надання допомоги у їх професійному самовизначенні. Проводилася зустріч учнів 9-х та 11-х класів з працівниками служби Центру зайнятості та представниками ВУЗів для орієнтування у виборі професії за сучасних умов.

Класні керівники та вчителі постійно тримають під контролем своїх учнів. На кожному поверсі є чергові вчителі, класні керівники  супроводжують та знаходяться разом з дітьми  в їдальні. Володіють інформацією про місце знаходження дітей в позаурочний час, залучають до гурткової роботи, в разі потреби відвідують вдома, проводять індивідуальні бесіди з батьками та дітьми.

З метою запобігання травматизму та підтримання порядку на перервах протягом навчального року організовується чергування по школі учнів 8-11 класів та вчителів. Але цей напрямок роботи ще потребує корекції і сумісних зусиль щодо покращення, а саме:

  • класним керівникам потрібно постійно контролювати своїх учнів під час чергування по школі, не перекладати свою відповідальність на інших вчителів;
  • класним керівникам  1-4 класів та вчителям-предметникам відповідально ставитись до обов’язків «Чергового вчителя» згідно «Графіку чергування вчителів по закладі освіти»;
  • класним керівникам привчати учнів до культурної поведінки у школі, виховувати повагу до чергового учня та вчителя.

Виходячи із вище сказаного,

  Вважати виховну роботу у 2022-2023 навчальному році такою, що відповідає плану та реалізації концепції національної школи в педагогічному процесі.

З огляду на ці обставини національно-патріотичне виховання є пріоритетним напрямком у роботі педагогів. Метою національно-патріотичного виховання є сприяння вихованню у молодого покоління почуття патріотизму, формування особистості на засадах духовності, моральності, толерантності, забезпечення створення умов для інтелектуального, культурного та фізичного розвитку, реалізації науково-технічного та творчого потенціалу молодих громадян

Формування громадянина - патріота України, підготовленого до життя, з високою національною свідомістю, виховання громадян, які здатні побудувати громадянське суспільство, в основу якого були б закладені та постійно втілювалися демократія, толерантність та повага до прав людини, набуває сьогодні особливого значення.

Виходячи з цього, основна ідея полягає у мотивації громадянської активності молодого покоління. Найкращою мотивацією до суспільної праці є почуття гордості за свою державу, співпереживання за минуле, співпричетність до творення її сьогодення та майбуття.

Збереження історико-культурних традицій народу, знання героїчного минулого – це основа патріотичного виховання учнівської молоді. Зберігаючи пам'ять про трагічні події своєї країни, людина не допустить, щоб історія повторилась. На сучасному етапі маємо виховати у молоді  пріоритет  загальнолюдських  цінностей  у  духовному  розвитку особистості  на національному підґрунті, допомогти оволодіти теоретичним характером знань та переконань в  усіх  галузях  науки,  моралі,  мистецтва,  релігії,  усвідомлено  вибирати  свої  соціальні переконання.

Педагогічний колектив закладу освіти застосовує різноманітні підходи до виховання учня як особистості, комплексно поєднуючи  всі форми виховання у систему для забезпечення досягнення кінцевої мети – конкурентоспроможного випускника та свідомого громадянина.

         Освітня діяльність закладу освіти у 2022-2023 н. р. спрямована на підготовку учнів до майбутнього, виховання випускників з українським серцем і сучасними навичками, які:

  • самостійно навчаються протягом всього життя;
  • знають свої сильні сторони;
  • гнучкі та легко адаптуються до змін;
  • мислять рефлексивно, творчо та цілісно, вміють вирішувати проблеми та приймати відповідальні рішення з чистим сумлінням заради спільного блага;
  • піклуються про інших;
  • відповідальні громадяни, які діють, керуючись морально-етичними чеснотами;
  • бачать у своїй справі сенс, гідність та покликання, поважають права інших та роблять свій внесок у загальне благо.

Отже, вся наша робота спрямована на виховання молодої людини, яка б уміла вчитися, жити, працювати, була соціально зрілою, а головне - патріотом своєї держави.

Діяльність вчителя-логопеда

Ящук Катерина Миколаївна у своїй роботі керується Положенням про логопедичні пункти системи освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти України від 13.05.1993 р. № 135.

Основною метою, яку ставить перед собою логопед, є попередження мовленнєвих порушень та шкільної неуспішності, корекційно-розвивальне навчання, виховання та розвиток дітей з вадами мовлення, забезпечення ефективності навчально-виховного процесу.

У 2022/2023 навчальному році у своїй роботі вирішувала такі головні завдання:

- обстеження учнів з метою виявлення в них порушень усної та писемної мови, вміння комплектувати групи в залежності від діагнозу та індивідуальних характеристик;

- формування навичок проведення групових та індивідуальних занять з дітьми  молодшого шкільного віку, що мають вади мовлення, здійснення навчально-корекційної роботи з дітьми, які мають вади звуковимови;

- розбір найважчих випадків мовленнєвої патології (уточнення діагнозу, визначення та вибір методики роботи, консультативна робота з батьками);

-надання логопедичних послуг (консультативної та методичної допомоги) вихователям та вчителям навчальних закладів району щодо запобігання та усунення порушень усної й письмової мови дітей;

- організація консультативно-освітньої роботи з батьками, які мають дітей з вадами звуковимови.

Робота базувалася на наступних принципах:

- особистісне орієнтування - орієнтування на дитину, її психоемоційні особливості;

- емоційна підтримка - створення на заняттях емоційно комфортної обстановки;

- взаємодія з батьками, вихователями й вчителями;

- ігровий контекст занять - формування позитивної мотивації навчання.

Робота проводилась за такими напрямами:

- профілактичний;

- діагностичний;

- навчально-корекційний ;

- консультативно-методичний;

- інформаційний;

- координаційний.

Важливою складовою логопедичної роботи є рання діагностика та рання комплексна психолого-педагогічна допомога дитині з вадами мовлення, від ефективної організації якої в певній мірі залежить попередження виникнення вторинних відхилень у процесі становлення психофізичних функцій.

        

   Практична корекційна робота логопеда.

З метою раннього виявлення проблем у дітей та надання їм логопедичної допомоги, щороку, протягом вересня, травня проводиться обстеження дітей логопедом.

На початку 2022-2023 навчального року було обстежено звуковимову учнів школи.  За результатами обстеження складено банк даних на дітей, які потребують логопедичної допомоги . Оформлено спеціальні мовленеві картки, в яких відображені всі дані про дітей - логопатів, про характер їх порушень та термін роботи над певними вадами.

Логопедом виявлено 42 дитини,  які мають мовні порушення.

Згідно обсягу виконуваної роботи та логопедичного висновку 39 дітей постійно відвідували заняття. Протягом  року, в міру покращення мовлення та виправлення вад звуковимови, загальна чисельність дітей, що мають недоліки вимови зменшилася, залишилось на повторний курс 9 учнів.

Основна робота логопеда відбувалася відповідно до графіка роботи при Дашівському ліцеї в кабінеті логопеда. Заняття з учнями із виправлення вад усного і писемного мовлення проводилися згідно графіка.

Багато уваги приділялось роботі з батьками. Особливо ретельно така робота проводилася на самому початку навчання коли діти навчались за дистанційною формою.

Під час здійснення навчально-виховного процесу  логопед координувала дії  учителів і батьків учнів, вела пропаганду логопедичних знань.

 

 

 

РОЗДІЛ ІІІ. ОЦІНКА ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

Стратегічна ціль: ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИКОНАННЯ ДЕРЖАВНИХ СТАНДАРТІВ – ЯКІСТЬ ОСВІТИ. ЗАДОВОЛЕННЯ ОСВІТНІХ ПОТРЕБ

Головне завдання вчителя – забезпечити рівень навчальних досягнень і розвитку компетентностей на рівні Державних стандартів, безумовне виконання навчальних програм та планів. Основними умовами успішного досягнення базової компетентності учнями школи ми вважаємо:

Підвищення ефективності уроку як основної можливості діалогу учня та вчителя; розвиток системи позаурочних форм освітньої діяльності, зорієнтованих на пошуковий, дослідницький, проблемний характер засвоєння змісту освіти;

 Ріст професійної майстерності педагогічних кадрів; орієнтацію педагогів на особисті досягнення учнів в освітній взаємодії;

Забезпечення принципів відкритості й комфортності освіти в усіх її аспектах; комплексний супровід педагогами освітнього та професійного вибору здобувачів освіти.

Стратегічна ціль:  РЕАЛІЗАЦІЯ КОНЦЕПЦІЇ НУШ

Робота педагогічного колективу  спрямована на забезпечення виконання навчальних програм і вимог Державних стандартів освіти. Заклад на якісному рівні задовольнятиме запити учасників освітнього процесу, втілюючи Концепцію нової української школи.

Забезпечення виконання Державних стандартів – якість освіти. Задоволення освітніх потреб. Реалізація Концепції НУШ

Робота педагогічного колективу була спрямована на забезпечення виконання навчальних програм і вимог Державних стандартів освіти. Заклад на якісному рівні задовольняє запити учасників освітнього процесу, про що свідчать опитування учасників освітнього процесу. Якісний показник визначається за відсотком учнів, які мають достатній та високий

Головний колегіальний орган – педагогічна рада – працювала протягом навчального року над питанням забезпечення внутрішньої системи якості освіти. На засіданнях педради розглядалися питання розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти, вдосконалення, ефективної діяльності закладу освіти. Освіта це не лише оцінки. Це і створене освітнє середовище, і оцінювання учнів на основі чітких критеріїв, педагогічна діяльність працівників, управлінські процеси.

Педагогічний колектив втілює Концепцію нової української школи з 2018 року. Цього року маємо перших випускників Нової української школи, які отримали свідоцтва за чотири роки навчання в початковій школі.   З  2022 року стартує новий етап  впровадження НУШ у базовій школі. Створено відповідне освітнє середовище в 1-4 класах НУШ.  Придбано дидактичні матеріали, парти,  ноутбук, принтер. Вчителі, які працюють в 1-4, 5 класах, будуть працювати у 6 класі та адміністрація закладу  пройшли відповідну професійну підготовку. На даний час ведеться ґрунтовна робота щодо підготовки впровадження Державного стандарту у 5-6 клаах.  Питання щодо результатів роботи початкової школи за новими освітніми стандартами розглядалося на нарадах при директору, засіданнях педагогічної ради. Впроваджується формувальне оцінювання навчальних досягнень здобувачів знань.

Основними умовами успішного досягнення базової компетентності учнями школи ми вважаємо: підвищення ефективності уроку як основної можливості діалогу учня та вчителя; розвиток системи позаурочних форм освітньої діяльності, зорієнтованих на пошуковий, дослідницький, проблемний характер засвоєння змісту освіти; ріст професійної майстерності педагогічних кадрів; орієнтацію педагогів на особисті досягнення учнів в освітній взаємодії; забезпечення принципів відкритості й комфортності освіти в усіх її аспектах; комплексний супровід педагогами освітнього та професійного вибору школярів.

Протягом навчального року педагогічний колектив працював над  створенням єдиного інформаційно-освітнього простору, що дозволяє організувати ефективне дистанційне навчання, застосовувати в освітньому процесі нові ІКТ, здійснювати збір та обробку даних. В цей період вчителями і учнями зроблено значний крок вперед щодо дистанційної взаємодії через протиепідемічні обмеження та війни. В умовах воєнного часу  навчання з використанням дистанційних технологій стало найбільш безпечним способом організації навчання.  Педагогічний колектив спрямував зусилля на ефективне дистанційне навчання, підготувався технічно і методично, проведено роботу з батьками та здобувачами знань. Нажаль  значна частина учнів 5-8 класів через відсутність належного зв’язку, відсутності сучасних телефонів, ноутбуків не мали змоги відвідувати заняття. Проте за великого бажання батьків можна було знайти можливості для відвідування уроків.

Стратегічна ціль: МЕТОДИЧНА РОБОТА  І КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

У 2022-2023 н. р. значна увага приділялася роботі з обдарованими дітьми. Ефективною формою роботи для реалізації, утвердження своїх здібностей є предметні олімпіади та конкурси.

У І етапі Всеукраїнських предметних олімпіад узяли участь 96 учасників 6-11-х класів, у ІІ етапі – 38 учасників, у ІІІ етапі- 1 учасників.

Результати ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад

Зайняте

місце

Назва олімпіади

Прізвище, ім’я дитини

Клас

ПІБ вчителя

1

І

Англійська мова

Синчук Дар’я Юріївна

10б

Пашківська А.А.

2

Трудове навчання

Животівська Оксана

Пічкур Л.М.

3

Фізика

Бачило Анастасія

Мартинюк І.В.

4

Хімія

Бачило Анастасія

Бачило Н.М.

1

ІІ

Українська мова та література

Мельник Іванна

Мельник Н.В.

2

Чорномаз Дарія

10б

Мичак І.С.

3

Трудове навчання

Мальчевський Анатолій

Серветник В.М.

4

Кабаченко Уляна

Пічкур Л.М.

5

Савчук Наталія

Пічкур Л.М.

6

Саустян Альона

11б

Пічкур Л.М.

7

Математика

Пойта Анна

6

Швець Н.І.

8

Історія

Пойта Анна

11а

Поліщук К.О.

9

Хімія

Мельник Іванна

Горбатюк І.В.

10

Лазарчук Анатолій

Бачило Н.М.

11

Англійська мова

Мельник Іванна

Синчук О.Л.

12

Пойта Анна

11а

Пашківська А.А.

13

Географія

Мельник Іванна

Швець В.Р.

14

Пойта Анна

11а

Швець В.Р.

15

Інформаційні технології

Животівська Альона

Легкий С.П.

16

Животівська Оксана

Легкий С.П.

17

Біологія

Крива Юлія

Ємсенко О.В.

1

ІІІ

Українська мова та література

Сметанюк Олена

10а

Мельник Н.В.

2

Змієвець Діана

11б

Герасимчук О.І.

3

Трудове навчання

Бачило Даша

Пічкур Л.М.

4

Фізика

Змієвець Діана

11б

Легка С.Б.

5

Біологія

Затонська Каріна

Горбатюк І.В.

6

Гринюк Вікторія

11а

Ємсенко О.В.

7

Математика

 

Головань Карина

10б

Мазур К.О.

8

 Ємсенко Теона

Швець Н.І.

9

Демчук Софія

Мартинюк І.В.

10

Левкун Анастасія

Мартинюк І.В

11

Хімія

Бачило Даша

Бачило Н.М.

12

Інформаційні технології

Крилатий Андрій

11а

Мазур К.О.

13

Мусієнко Олександр

11а

Мазур К.О.

14

Олійник Павло

11б

Мазур К.О.

Результати ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад

(в розрізі предметів та вчителів)

 

Назва предмету

Учитель

Кількість призерів

Результат

Англійська мова

Пашківська А.А.

2

1, 2 місця

Синчук О.Л.

1

2 місце

Трудове навчання

Пічкур Л.М.

5

1, 2, 3 місця

Фізика

Мартинюк І.В.

1

1 місце

Легка С.Б.

1

3 місце

Хімія

Бачило Н.М.

3

1, 2, 3 місця

Горбатюк І.В.

1

2 місце

Українська мова та література

Мельник Н.В.

2

2, 3 місця

Мичак І.С.

1

2 місце

Герасимчук О.І.

1

3 місце

Трудове навчання

Серветник В.М.

1

2 місце

Математика

Швець Н.І.

2

2, 3 місця

Мазур К.О.

1

3 місце

Мартинюк І.В.

2

3 місце

Історія

Поліщук К.О.

1

2 місце

Географія

Швець В.Р.

2

2 місце

Інформаційні технології

Легкий С.П.

2

2 місце

Мазур К.О.

3

3 місце

Біологія

Ємсенко О.В.

2

2, 3 місця

Горбатюк І.В.

1

3 місце

Участь у ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад

Назва предмету

Учитель

Учасник

Англійська мова

Пашківська А.А.

Синчук Дар’я Юріївна

 

Учасниками Всеукраїнського мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т. Шевченка в ІІ етапі стали 22 учнів та ІІ етапу ХХІІI Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика стали – стали 34 учнів.

Результати участі у ІІ етапі Конкурсів

Зайняте

місце

Прізвище, ім’я дитини

Клас

ПІБ вчителя

ІІ етапу ХХІІI Міжнародного конкурсу з української мови

імені Петра Яцика

1

Дипломом І ступеня

Пойта Анна

11а

Кирпач В.В.

1

Дипломом ІІ ступеня

Крилата Крістіна

3

Косенко Н.М.

2

Крилатий Сергій

4

Пономаренко С.П.

3

Поліщук Єлизавета

Кирпач В.В.

4

Левкун Анастасія

Кирпач В.В.

5

Перевертень Марія

Мичак І.С.

6

Мельник Іванна

Мельник Н.В.

7

Синчук Дар'я

10б

Мичак І.С.

8

Змієвець Діана

11б

Герасимчук О.І.

1

Дипломом ІІІ ступеня

Олійник Марію

Мичак І.С.

2

Русецьку Дарину

Кирпач В.В.

3

Сметанюк Олену

10а

Мельник Н.В.

ІІ етапу ХІІI Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

1

Дипломом ІІІ ступеня

Олійник Марію

Мичак І.С.

2

Левкун Анастасія

Кирпач В.В.

3

Долгова Анастасія

Мельник Н.В.

4

Кирпач Софія

Кирпач В.В.

5

Синчук Дар'я

10б

Мичак І.С.

6

Змієвець Діана

11б

Герасимчук О.І.

 

 

Результати ІІ етапу Конкурсів

Учитель

Кількість призерів

Результат

Кирпач В.В.

6

1, 2, 3 місця

Мичак І.С.

5

2, 3 місця

Мельник Н.В.

3

2, 3 місця

Герасимчук О.І.

2

2, 3 місця

Косенко Н.М.

1

2 місце

Пономаренко С.П.

1

2 місце

 (в розрізі вчителів)

 

Участь у ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад

Назва конкурсу

Учитель

Учасник

ХХІІI Міжнародного конкурсу з української мови

імені Петра Яцика

Кирпач В.В.

Пойта Анна

        Підводячи підсумок, слід зазначити, що робота школи з обдарованими дітьми виконувалася згідно плану на належному рівні.

Протягом 2022-2023 навчального року педагогічні працівники закладу працювали над загальношкільною науково-методичною проблемою Від творчо працюючого вчителя до конкурентоздатного компетентного випускника через впровадження інноваційних методів навчання і виховання у наступних методичних об’єднаннях:

Протягом 2022-2023 навчального року педагогічні працівники закладу працювали над загальношкільною методичною темою «Формування інноваційного освітнього середовища на основі педагогіки партнерства в умовах реалізації компетентнісного підходу та принципу дитиноцентризма» у наступних методичних об’єднаннях:

  • учителів української мови, літератури, зарубіжної літератури – Герасимчук О.І.;
  • учителів суспільно-гуманітарних  та художньо-естетичних дисциплін –  Поліщук К.О.;
  • учителів іноземних мов – Синчук О.Л.;
  • учителів математики, фізики, інформатики, астрономії – Швець Н.І.;
  • учителів природничого циклу – Ємсенко О.В.;
  • учителів, трудового навчання, основ здоров’я, фізичної культури, захисту України – Пічкур Л.М.
  • педагогів, які забезпечують інклюзивне навчання в закладі освіти – Дяченко О.А.
  • класних керівників – керівник Мазур К.О.

Аналіз роботи методичних об’єднань засвідчує, що основну увагу вчителі приділяли підвищенню фахової майстерності, розвитку власної творчої особистості, спільному вирішенню завдань, поставлених методичними об’єднаннями щодо втілення сучасних інновацій та педагогічних технологій, сприяли творчому підходу до реалізації ідей програм з кожного предмета на забезпечення, засвоєння й використання найбільш раціональних методів і прийомів навчання та виховання школярів.

Методична рада закладу забезпечувала планування, керівництво та аналіз методичної роботи протягом року. Майстерність учителів здійснювалася через постійне самовдосконалення, вивчення передового досвіду вчителів України та своїх колег шляхом самоосвіти та через участь у роботі методичних об’єднань, семінарах, виконанні особистих творчих планів.

Педагоги закладу освіти є активними членами вебспільноти освітян, працюючи на таких платформах, як «Всеосвіта», «На урок», «Ед-ера» тощо, де беруть участь у семінарах та конференціях, розміщують власні методичні матеріали, створюють тести для перевірки рівня навчальних досягнень учнів.

      Традиційним у закладі освіти залишилося проведення предметних тижнів та творчих тижнів учителів, які атестуються.

Питання методичної роботи з педагогічними кадрами, удосконалення професійної майстерності були предметом обговорення на засіданнях адміністративних нарад, нарад при директорі.

Аналіз підсумків навчального року дає підстави зробити висновки, що порівняно з минулим навчальним роком зріс рівень фахової майстерності педагогів. Педагогічний колектив ліцею в процесі своєї діяльності реалізував мету виховання, навчання та розвитку дітей, поставлену на початку навчального року.

Стратегічна ціль: ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

Педагогічні працівники постійно підвищують свій професійний рівень, використовуючи різноманітні форми підвищення кваліфікації, передачі педагогічного досвіду, а також самоосвіту. Педагогічні працівники беруть участь в освітніх проєктах, інноваційній і дослідно-експериментальній роботі, впроваджують нові форми і методи роботи в педагогічній діяльності, залучаються до експертної освітньої роботи.

Здобуття мережевої освіти;

Підвищення кваліфікації у онлайн режимі;

Використання під час уроків електронних засобів навчання;

Розміщення власних ресурсів на сайтах;

Створення тестів, дидактичних матеріалів для уроку.

100% щорічно вчителі підвищують кваліфікацію відповідно Плану підвищення кваліфікації при КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти».

РОЗДІЛ ІV. УПРАВЛІНСЬКІ ПРОЦЕСИ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

Стратегічна ціль: ДОВІРА ДО ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

Управлінська діяльність спрямована на забезпечення якості освіти на рівні Державних стандартів. В закладі постійно відбувається моніторинг поставлених цілей даною стратегією. Формуються відносини довіри, прозорості, відкритості завдяки роботі сайту закладу освіти, груп у соціальних мережах закладу освіти та офіційної Facebook-сторінки та Інстаграм закладу освіти. Здійснюється ефективна кадрова політика, до викладацької діяльності залучені лише фахівці, які постійно підвищують свій професійний рівень. Використовуються онлайн-платформи для професійного самовдосконалення.

Адміністрація закладу планує та здійснює заходи щодо утримання у належному стані будівель, приміщень, обладнання у співпраці з засновником.

Особливу увагу, як керівник, хочу звернути на фінансове та матеріально-технічне забезпечення закладу. За період 2022-2023 навчального року заклад отримав: для наших наймолодших школярів, шкільні меблі: парти та стільці ( благодійне надходження в натуральній формі).Індивідуальні засоби захисту (маски, резинові рукавиці), дезінфікуючі засоби, рідке мило тощо.

Фінансова господарська діяльність ( бюджетні кошти). Засновником цьогоріч було забезпечено наступне:

-Заробітня плата техперсоналу

-Продукти харчування для учнів пільгової категорії

-Оплата послуг (електроенергія, інтернет)

-Закупівля двердого палива (  дрова) – 100% забезпечення

-Закупівля палива ( бензин, дизпаливо)

-Закупівля матеріалів ( обладнання та матеріали для укриття – 28000 грн, заміна дверей у харчоблоці 8200 грн, придбання генератора – 48000грн,  господарських матеріалів для водовідведення у харчоблоці 17 561 грн, придбання матеріалів для роментних робіт у закладі ( фарба, цемент, бітум, водомусійка )– 9104 грн, придбання матеріалів для огорожі довжиною 320м – загальна вартість 158281,59 грн)

В рамках проєкту «Ноутбук кожному вчителю» отримали 2 хромбуки, які були передані завідувачам Купчинецької та Копіївської філій для організації робочого місця.

Заклад  працює в режимі стабільності, ліміти на використання енерго- носіїв не перевищено. Проте, на сьогодні залишається багато нагальних проблем, які необхідно вирішити. Це капітальний ремонт харчоблоку ( корпус №2) за адресою вул. Горького,13, водовідведення у харчоблоці корпусу №1 за адресою вул.Центральна,22, заміна старої огорожі на сучасну, облаштування шкільного подвір я. Адміністрація закладу постійно вивчає потреби учнів та працівників, готує і доводить до відома засновника запити для задоволення потреб закладу освіти та відстежує їх реалізацію.

Фінансова-господарська діяльність (позабюджетні кошти)

Благодійні надходження в натуральній формі  від батьків протягом навчального року, а саме: миючі засоби, придбання матеріалів для ремонту класних кімнат, закупівля посуду у 1-х класах, придбання фарби для паркану, будівельні матеріали,  = 55 846 грн

Спонсорська допомога ( придбання подарунків для першокласників,  солодощів для обдарованих учнів – 5800 грн)

Спонсорська допомога у натуральній формі від підприємців Врещ Світлани та Дяченко Тетяна (медикаменти, олія)

Ще однією з важливих складових управлінського процесу є безумовне виконання вимог статті 30 Закону України «Про освіту», яка визначає перелік обов’язкової інформації, яку заклад має оприлюднювати. У нашому навчальному закладі створений та активно функціонує офіційний сайт, де є відкритий доступ до вищезгаданої публічної інформації, що знаходиться у рубриці «Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти». Сайт закладу постійно оновлюється, висвітлює події, які відбуваються у житті ліцею, є одним із інструментів організації дистанційного навчання. Шкільне життя навчального закладу висвітлюється також на офіційній Facebook-сторінці та Інстаграму закладу, що є більш популярною серед учнів та батьків.

Для здійснення самооцінювання якості освітньої діяльності у закладі освіти розроблена внутрішня система забезпечення якості освіти, що включає критерії, правила і процедури оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників та здобувачів освіти, управлінської діяльності керівних працівників закладу освіти, систему та механізм забезпечення академічної доброчесності, інклюзивного навчання тощо.

Проте повинна визнати, що моніторинг освітньої діяльності протягом 2022-2023 року здійснювався лише частково, що певною мірою пов’язано із карантинними обмеженнями та військовим станом. Цього навчального року адміністрацією навчального закладу здійснювалося вивчення педагогічної діяльності. На основі перевірки складені аналітичні довідки, що підшиваються та зберігаються.

Стратегічна ціль: ПАРТНЕРСТВО В ОСВІТІ. РОЗБУДОВА ГРОМАДСЬКО-АКТИВНОГО ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

З метою впровадження в життя закладу освіти державно-громадської моделі управлін­ня у закладі залучаються до  управління такі органи: рада профілактики правопорушень;  батьківський актив; адміністрація закладу освіти; педагогічна рада; профспілковий комітет; органи учнівського самоврядування.

Державно-громадське управління в освітньому закладі базується на принципах: демократичності; прозорості управлінських рішень; колегіальності; делегуванні повноважень; громадського обговорення важливих питань життя школи; звітності директора перед шкільною громадою та засновником.

Адміністрація закладу в партнерстві з органами місцевого самоврядування спрямовує свою діяльність на пошук ресурсів для розвитку закладу освіти, на вирішення проблем в межах їх повноважень. Вчителі закладу освіти  беруть участь у роботі органів місцевого самоврядування, громадському житті.

ГОЛОВНІ ЗАВДАННЯ ПЕДАГОГІЧНОГО КОЛЕКТИВУ НА 2023-2024 Н.Р.:

Створити якісно нові умови для  виконання Закону України «Про освіту», Закону України «Про повну загальну середню освіту», для реалізації Концепції національного виховання учнів, відродження національної духовності й залучення до її формування учнів, вчителів, батьків, громадськості, для продуктивної роботи Нової української школи.

  1. Підготовка до організованого початку навчання в очному режимі.

2. Здійснити якісний ремонт в укриттях та облаштування відповідно до вимог;

3.Проведення заміни освітлювальних приладів;

3. Забезпечити  систему роботи з адаптації та інтеграції здобувачів освіти до освітнього процесу.

4. Розроблення критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів при використанні інших, крім класно-урочної, форм організації освітнього процесу та форм роботи з учнями: дистанційного, змішаного навчання.

5. Обов’язкове оприлюднення критеріїв оцінювання.

6. Впровадження самооцінювання і взаємооцінювання учнів; отримання постійного зворотного зв’язку від учнів у процесі оцінювання.

7. Впровадження формувального оцінювання в 5 -6 класах.

8. Урізноманітнювати  форми роботи використання вчителями для впровадження формувального оцінювання в освітньому процесі.

9. Забезпечити розвиток відповідального ставлення до навчання.

10. Педагогічним працівникам забезпечити реалізацію внутрішньої системи забезпечення якості освіти шляхом виконання навчальних програм відповідно Державних стандартів.

11. Вчителям під час проведення навчальних занять здійснювати наскрізний процес виховання, поєднувати виховний процес із формуванням ключових компетентностей та наскрізних умінь учнів.

13. Створювати умови особистісно орієнтованого навчання.

14. Неухильно дотримуватись принципів академічної доброчесності та власним прикладом демонструвати важливість дотримання норм академічної доброчесності у педагогічній діяльності (посилання на джерела, які використовуються в роботі, справедливе оцінювання навчальних досягнень учнів, підбір завдань, які відповідають віковим можливостям учнів).

 15. Інформувати учнів та батьків  про необхідність дотримання академічної доброчесності: під час проведення навчальних занять, у позаурочних заходах, за допомогою наочної інформації (наголошувати на дотриманні таких якостей, як старанність, самостійність у навчанні, відповідальність за свої рішення, чесність здобуття оцінок тощо).

16.  Спрямовувати зміст завдань під час проведення навчальних занять на творчу та аналітичну роботу учнів, ставити проблемні питання, на які немає готової відповіді в підручнику чи інших джерелах.

17.  Виконання дослідницьких і творчих завдань, проєктів.

18. Підвищити якість природничо-математичної освіти, впроваджувати STEM-навчання.

19. Забезпечити зростання фахової підготовки вчителів шляхом виконання річного плану підвищення кваліфікації, організацію та вивчення перспективного педагогічного досвіду. Сприяти участі вчителів, учнів у науковій, дослідницькій, пошуковій роботі на базі навчального закладу.

20. Педпрацівникам створювати та  розміщувати на освітніх сайтах власні розробки, публікації; створити власне електронне портфоліо.

21. Забезпечити реалізацію Стратегії розвитку закладу освіти на 2022-2027 роки.

22. Разом із засновником забезпечити оновлення та зміцнення навчально-матеріальної бази згідно Стратегії.

23. Працювати над ефективною взаємодією органів громадського самоврядування та керівництва закладу освіти.

24. Управлінські рішення приймати з урахуванням пропозицій учасників освітнього процесу. Посилити залучення всіх учасників освітнього процесу до розроблення внутрішніх документів, планів, заходів.

25. З метою забезпечення інформаційної відкритості закладу освіти, оновити сайт закладу освіти. Забезпечувати своєчасність розміщення інформації.

26. Чималі зусилля плануємо докласти для покращення процесу дистанційного навчання. Для більш ефективної комунікації з батьками учнів необхідно в усіх класах до 1-го вересня запровадити електронні журнали, що дасть можливість батькам відслідковувати результативність навчання дітей в дистанційному форматі.

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора