ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

ДАШІВСЬКОЇ ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ

ДАШІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

Загальні положення

Ці Правила встановлюють норми поведінки учнів у споруді школи та на її території.

Мета Правил – створення нормальної робочої обстановки, що сприяє успішному навчанню кожного учня, вихованню поваги до особистості та її прав, розвитку культури поведінки і норм взаємин.

Правила розроблені відповідно до Положення про загальноосвітній навчальний заклад, Статуту школи, Законів України «Про освіту» та «Про загальну середню освіту».

Загальні правила поведінки

1. Учень приходить до школи за 10-15 хвилин до початку робочого дня у належному зовнішньому вигляді.

2. Забороняється приносити до школи або на її територію з будь-якою метою і використовувати будь-яку зброю, вибухо- та вогненебезпечні предмети та речовини, спиртні напої, наркотичні, психотропні, отруйні речовини, газові балончики, колючі та ріжучі предмети, азартні ігри; забороняється використання під час навчальних занять мобільного телефону.

3. Забороняється без дозволу педагогів залишати приміщення школи під час навчального дня. Після пропуску учнем навчальних занять, учень зобов'язаний наступного дня подати класному керівнику письмові пояснення про причини пропуску.

4. Учень освітнього закладу виявляє повагу до старших, піклується про молодших. Учні і педагоги звертаються один до одного з повагою. Школярі уступають дорогу дорослим, старші школярі – молодшим, хлопчики – дівчаткам.

5. Поза школою учні мають поводити себе так, щоб не нашкодити іміджу і репутації закладу освіти.

6. Учні зберігають майно школи, надають посильну допомогу у його збереженні, бережливо ставляться як до свого, так і до чужого майна.

Поведінка під час уроку

1. Після того, як до навчального кабінету входить вчитель, учні мають підвестись на знак привітання і сідають після привітання вчителя. Таким самим чином учні вітають кожного дорослого, що входить до класу.

2. Під час уроку не можна гучно розмовляти, відволікатись самому і відволікати інших сторонніми розмовами, іграми та іншими справами, що не мають відношення до уроку.

3. Кожен учень за першою вимогою має надати вчителю щоденник. Щоденник є обов'язковим для ведення учнями 5-11 класів, записи у ньому мають вестись чітко і охайно пастою синього кольору. Кожного тижня щоденник мають перевірити класний керівник та підписати батьки учня.

4. Якщо під час уроку учню необхідно вийти з класу або учень має запитання до вчителя, то він має підняти руку і дочекатись дозволу вчителя.

5. Про початок уроку сповіщає дзвоник. Урок триває в початковій школі 35-40 хв., у старшій школі 45 хв. Про закінчення уроку сповіщає вчитель після дзвоника.

Поведінка перед початком і після закінчення занять, під час перерв

1. До початку уроку учень має прибути до класної кімнати, підготуватись до уроку. Якщо учень прибув до класу після дзвоника, він має вибачитись і попросити у вчителя дозволу приступити до занять.

2. Під час перерв забороняється бігати по коридорі, штовхатись, кидатись предметами, використовувати фізичну силу для вирішення будь-яких проблем, використовувати нецензурні вирази і жести на адресу будь-кого, заважати роботі працівників школи, палити у приміщенні школи та на її території.

3. Після закінчення навчальних занять учень має одягнутися і залишити приміщення школи, дотримуючись правил ввічливості.

Поведінка у їдальні

1. Учні, що знаходяться у їдальні підпорядковуються працівникам шкільної їдальні, черговим учителям та учням.

2. Учні мають дотримуватись черги у обслуговуванні, виявляти увагу і обережність під час отримання перших страв, гарячих напоїв.

3. Приймати їжу учням дозволяється лише у приміщенні їдальні.

4. Після прийому їжі учні зобов'язані прибрати за собою посуд.

Черговий по класу і школі

1. Черговий по класу учень під час перерви має підготувати дошку, забезпечити порядок у кабінеті.

2. Черговий учень має право зробити зауваження іншим учням, щодо правил поведінки та санітарних правил у навчальному кабінеті.

3. Черговий клас по школі (із числа учнів 8-11 класів) має приступити до чергування за 30 хв. до початку занять. Чергування по школі триває один навчальний тиждень протягом робочого дня.

4. Чергові учні допомагають черговому вчителю у здійснені контролю за чистотою, порядком по школі, за виконанням всіма учнями цих Правил.

5. Черговий клас протягом дня має розподілитись по постах у межах закладу, здійснити чергування по школі протягом дня, здійснити чергування в їдальні (до початку та під час харчування учнів).

Кінцеві положення

1. Учням категорично забороняється під час перебування у приміщенні школи та на її території здійснювати будь-які дії, що є небезпечним для життя і здоров'я людини.

2. Знаходження учнів у приміщенні школи після проведення навчальних занять регламентується розкладом занять та розкладом позакласної роботи.

3. Правила розповсюджуються на всіх учнів школи і є обов'язковими для виконання.

4. У разі першого порушення учнем цих Правил, учень і його батьки попереджаються про це у письмовій формі.

5. За потреби та відповідно до отриманої заяви класного керівника батьки та учень можуть бути викликані на бесіду до адміністрації закладу освіти для прийняття певного рішення.